Банк "Надра" не зміг відсудити в Дельта Банку майже $10 млн

Все про економіку та фінанси

12 листопада Київський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу банку «Надра» на рішення Госпсуду м. Києва від 23 червня, який відмовив фінустанові у задоволенні позову до «Дельта Банку» щодо стягнення 9,68 млн дол.

18.01.2013 була підписана угода про надання банком «Надра» кредиту для «Дельта Банку» на 9 млн дол. з погашенням 15.02.2013 та сплатою 12% річних у кінці строку. Окремими угодами строки користування позикою неодноразово продовжувалися.

13.01.2015 було укладено договір про надання «Дельта Банку» міжбанківського кредиту на умовах ролл-овер (пролонгація попередньо наданої позики) на суму 9 млн дол. зі строком повернення 06.02.2015 та сплатою 12% річних у кінці строку.

Позовні вимоги «Надри» вмотивовані тим, що строк для виконання вимоги від 10.02.2015 року сплинув, проте відповідач ухилився від її виконання.

На 02.03.2015 заборгованість відповідача перед позивачем становила 9,68 млн дол. (з урахуванням відсотків, пені тощо).

Під час судового розгляду «Дельта Банк» не заперечував факт прострочення виплат.

Водночас суди 1-ої та 2-ої інстанції не задовольнили позов банку «Надра», адже хоча борг «Дельти» виник до введення тимчасової адміністрації (яка зайшла 03 березня), на банк після запровадження ТА поширювалися обмеження, встановлені законодавством в частині замороження виплат кредиторам. Оскільки ж «Дельта Банк» був відправлений на ліквідацію (це рішення НБУ ухвалив 02 жовтня), банк «Надра» може тепер пред’являти вимоги до «Дельта Банку» лише в межах ліквідаційної процедури (читайте – своїх коштів він не побачить, - ред.).

Додамо, що в січні поточного року «Forbes-Україна» писав, що за даними його джерел, 90-відсотковий пакет акцій банку «Надра» нібито був закладений в «Дельта Банку» під кредит 180-200 млн дол., а додатковим забезпеченням був пакет акцій медіагрупи «Інтер» (різні джерела називали пакет акцій на рівні 20% і 25%).

«Саме ці акції були об`єктом пильної уваги людей дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського, який робив М. Лагуну пропозиції про покупку зобов’язань Д. Фірташа. Однак, за даними Forbes, проти переходу акцій «Інтера» під контроль групи «Приват» виступив особисто Президент П. Порошенко», - констатувало видання.

При цьому в лютому агентство «ЛігаБізнесІнформ» з посиланням на прес-служба Group DF повідомляло, що телеканал «Інтер» 29 січня повністю погасив кредитну лінію перед банком «Надра» і нових кредитів не залучав. Йшлося про 794,7 млн грн.

У лютому-2013 після продажу В. Хорошковським Inter Media Group Д. Фірташу і С. Льовочкіну, телеканал Інтер інформував, що залучив кредит від банку «Надра», який контролював Фірташ, у розмірі 735,2 млн грн.; кредитна лінія була відкрита на два роки під 11% річних. Забезпеченням кредиту став в заставу майнових прав телеканалу за договором банківського вкладу (в якому обсязі не розголошувалося.

Фотозображення біля заголовка матеріалу - Forbes.

Матеріал Finbalance про те, як Генпрокуратура взялася за НБУ через виведення 4,1 млрд грн з "Дельта Банку" читайте тут. Про ризики списання Нацбанком мільярдних боргів "Дельти" по кредитам рефінансування - тут.

Про спроби Дельта Банку 286 млн грн у компанії Хмельницького-Іванова - тут, про пошук виданих боргів на 2 млрд грн по "слідам" групи ТАКО й "Інсеко" - тут.

Про борг кримської компанії Д. Фірташа перед банком "Надра" на 600 млн грн читайте тут. А про зобов`язання азотних підприємств бізнесмена перед "Промінвестбанком" на 2 млрд грн - тут.