Банк "Надра" був не лише спонсором, але й кредитором ФК "Динамо"

Все про економіку та фінанси

28 березня Господарський суд м. Києва задовольнив позов ТОВ "Футбольний клуб "Динамо "Київ" до банку «Надра», визнав припиненим зобов`язання щодо застави майнових прав (за договором застави майнових прав від 13.11.2013) та зобов’язав банк здійснити дії для реєстрації припинення застави майнових прав у держреєстрі обтяжень рухомого майна.

Згідно з судовими матеріалами, в листопаді 2013 року банк «Надра» відкрив для ТОВ «ФК «Динамо» Київ» кредитну лінію з лімітом 10 млн дол. При цьому футбольний клуб передав банку в заставу майнові права на виручку по договору про надання рекламних послуг від 20.02.2013, укладеному між футбольним клубом і банком вартістю не менше 11 млн дол.

За твердженнями ТОВ «ФК «Динамо» Київ», 02.06.2014 він як позичальник свої зобов`язання за кредитним договором виконав в повному обсязі, а звернувся до суду, оскільки банк не вчиняє дій для реєстрації припинення обтяжень. Банк «Надра» обставини відсутності заборгованості, а також припинення дії договору застави не спростував та не заперечив. З огляду на це, позов «Динамо» і був задоволений.

«Заперечення відповідача на позов, мотивовані неможливістю припинення обтяження у зв`язку з відсутністю рішень колегіальних органів ПАТ «КБ «Надра» про зняття обмежень з предмету застави, суд вважає необґрунтованими», - йдеться в судовому рішенні.

Нагадаємо, основним акціонером банку «Надра» був Д. Фірташ. Основними контролерами ФК «Динамо» вважаються брати Суркіси.

У 2013-2015 рр. банк «Надра» був генеральним спонсором «Динамо» (поки банк не був офіційно визнаний банкрутом). Разом з тим, інша компанія Д. Фірташа (Ostchem) й сьогодні фігурує в переліку спонсорів і партнерів «Динамо».

Довідково

За даними Фонду гарантування, коли в банк "Надра" була введена тимчасова адміністрація (в лютому 2015 року), борг цього банку перед НБУ становив 12,6 млрд грн, або майже половину всіх зобов’язань.

На 01.04.2017 вкладники банку «Надра» отримали компенсації від Фонду гарантування на 3,68 млрд грн (94,7% виплат, запланованих у межах гарантійної суми). Як відомо, ці виплати здійснюють, передусім, за рахунок емісійних коштів Нацбанку (його позик для ФГВФО та через монетизацію облігацій, які Мінфін випускає для фінансової підтримки ФГВФО), що провокувало девальвацію та розкручування інфляції.

Восени 2015 року директор-розпорядник Фонду гарантування Костянтин Ворушилін заявляв, що банку «Надра» не вистачить заставного майна, щоб розрахуватися перед Нацбанком, не кажучи вже про покриття тих 4 млрд, які Фонд гарантування має виплатили вкладникам.

Глава НБУ Валерія Гонтарева заявила, що НБУ погодив з Фондом гарантування умови продажу права за кредитами ТРЦ «Республіка» (пов`язують з Д. Фірташем та С. Льовочкіним).

Про конфлікт НБУ та ДІУ довкола портфелю іпотечних кредитів банку "Надра" читайте тут.

Про кримінальні провадження Генпрокуратури та Нацполіції щодо сумнівних операцій банку "Надра" (у т.ч. про зловживання коштами рефінансування), в яких фігурував і Д. Фірташ, див. тут.

Чи списував Фонд гарантування кошти ФК "Динамо" у Приватбанку під час його націоналізації читайте тут.