Банк "Конкорд" прокоментував кримінальне провадження Нацполіції

Все про економіку та фінанси

Під вечір п`ятниці 11 листопада до редакції Finbalance надійшов лист від прес-служби банку «Конкорд» щодо повідомлення про кримінальне провадження №32015100000000248, досудове слідство по якому (згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 19 жовтня) веде Головне слідче управління Нацполіції.

Нижче – пряма мова з листа:

«Офіційно повідомляємо, що ПАТ «АКБ «КОНКОРД» веде правомірну господарську діяльність, яка відповідає вимогам НБУ. Банк чітко дотримується вимог українського та міжнародного законодавства з питань фінансового моніторингу.

Стосовно кримінального провадження декілька фактів:

- Провадження датується 2015 роком, але офіційно звинувачення банку або працівникам банку не висунуто;

- Не було викликано жодного представника банку на допит;

- Слідчим у цій справі не було здійснено жодної слідчої дії;

- На протязі року не було запитів по касі, вилучень та арештів;

- Банк жодного разу не отримував від правоохоронних органів запитів на подання інформації та пояснень;

- Більшість компаній, які зазначені в проваджені не мають ніякого відношення до ПАТ «АКБ «КОНКОРД» і не є клієнтами банку, ще є компанії, які не користувались рахунками «ПАТ «АКБ «КОНКОРД». Також в переліку є компанії, яким було відмовлено в підтриманні ділових відносин після фінансового моніторингу банку.

- Ще дивний факт стосовно номеру кримінального провадження порушеного проти службових осіб ПАТ «АКБ «КОНКОРД» № 32015100000000248, начебто внесеного до ЄДР 02.10.2015р., на Вашому сайті зустрічається ще одне кримінальне провадження під таким саме номером в статті від 16.06.2016 під назвою «Поліція підозрює службових осіб «Інтеграл-банку» в доведенні його до банкрутства» [від Finbalance: відповідну ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 09.06.2016 див. тут]. Постає питання: як одне кримінальне провадження може бути в різних місяцях та стосуватися різних банківських установ?

ПАТ «АКБ «КОНКОРД» буде відстоювати свої права та захищати свою ділову репутацію, звернувшись до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, Національне антикорупційне бюро України, Генеральну прокуратуру та судові органи влади».