ЄБРР: Україна витратила $15,5 млрд на підтримку держбанків

Все про економіку та фінанси

Україна з 2008 року направила на підтримку державних банків $15,5 млрд і може продовжувати носити нові витрати без удосконалення в них якості корпоративного управління та нагляду, повідомив керуючий директор ЄБРР у ​​країнах Східної Європи та Кавказу, член наглядової ради Приватбанку Франсіс Маліж, пише "Інтерфакс-Україна".

Він зауважив, що на капіталізацію Приватбанку було направлено $5,8 млрд, Ощадбанку - $3,5 млрд, Укрексімбанку - $2,8 млрд, "Родовід Банку" - $1,6 млрд, Укргазбанку - $1,4 млрд, банку "Київ" - $0,5 млрд.

"І це не обліковує витрати на неплатоспроможні банки, які були передані в Фонд гарантування вкладів фізичних осіб", - підкреслив Ф.Маліж.

Директор ЄБРР попереджає, що відповідні витрати продовжать зростати, поки не буде вдосконалено управління та нагляд у державних банках.

"Нинішній стан справ недостатньо стійкий для попередження подальшого кредитування пов`язаних осіб. Україні необхідний закон про державні банки", - зазначив Ф.Маліж.

Як повідомлялося, Верховна Рада під час засідання 21 червня відправила на повторне перше читання законопроект №8331 про реформування спостережних рад державних банків.

Проект передбачає, що наглядова рада держбанку має складатися з дев`яти членів, з яких шість членів повинні бути незалежними, а три - представниками держави пропорційно від президента, кабінету міністрів та Верховної Ради.

Документ також визначає критерії, які повинні відповідати незалежні члени та представники держави в наглядовій раді держбанку.

Для визначення претендентів на посади членів наглядової ради державної банку Кабінет міністрів створює конкурсну комісію, до складу якої входять три представника від Президента України, три представника від уряду та один представник парламенту.

Як повідомила в ході обговорення законопроекту в парламенті в.о. міністра фінансів Оксани Маркарова, після розгляду різних моделей формування спостережної ради держбанка в цьому законопроекті було зафіксовано компромісне рішення - шість членів спостережної ради є незалежними, а три члена - представники Верховної Ради, президента та урядів

"Цей законопроект для нас є важливим не тільки для співпраці з Міжнародним валютним фондом, а також для макрофінансової допомоги, яку ми хочемо отримати в вересні", - сказала О.Маркарова.