Австрійці можуть перепродати "Лукойл Україна" Єремеєву чи Коломойському, - експерти

Все про економіку та фінанси

Придбання маловідомою австрійською компанією AMIC Energy Management GmbH (AMIC) 100% акцій компанії "Лукойл Україна" в росіян може бути «тимчасовим» - з метою перепродажу іншим учасникам ринку нафтопродуктів України, - наприклад, Ігорю Коломойському чи Ігорю Єремеєву. Таку думку в коментарях DW висловили експерти енергетичного ринку.

Ще одна версія фахівців – що російська компанія лише імітує перепродаж свого українського бізнесу австрійським інвесторам, а насправді "перепродає сама собі", аби оптимізувати і убезпечити свій бізнес в Україні. "Є ризики економічні і політичні, того, що через збитки від анексії Криму Україна може націоналізовувати активи російських компаній", - зауважує директор з наукової роботи науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

Експерт висловлює сумнів у тому, що австрійські інвестори купують активи для подальшого капіталовкладення та розвитку бізнесу в країні, інвестиційна привабливість якої через економічну кризу та бойові дії на сході надзвичайно низька. Також не виключається, що "аварійний" продаж українського дочірнього підприємства Лукойлу просто пов`язаний з посиленням тиску Кремля на компанію. "Росія посилює економічний тиск на Україну тепер і посилюватиме енергетичну блокаду. Російські компанії, які працюють в Україні зараз, привертають до себе негативну увагу Кремля. Лукойл не може собі таке дозволити, тому і перепродають", - вважає Геннадій Рябцев.

Як повідомляє DW, відповідно до австрійського реєстру юридичних осіб, AMIC Energy Management GmbH була зареєстрована лише восени минулого року. Статутний капітал компанії - 35 тисяч євро. Це притому, що лише українська мережа АЗС "ЛукойлУкраїна", за оцінками експертів, коштує не менше 250 мільйонів євро.

Наразі серед співвласників компанії немає жодного впливового бізнесмена. Частки розподілили між собою колишній член правління Raiffeisen Investment Гайнс Сернетц, фінансовий консультант Манфред Кунце та юрисконсульт Йоганнес Клецль-Норберг. "Структура власності AMIC досі остаточно не сформована і буде розвиватися в ході проектів" - сказав в інтерв’ю австрійському виданню Kurier голова спостережної ради AMIC Energy Management GmbH Вольфганг Руттенсторфер. Він - єдиний у AMIC, хто має досвід в енергетичному бізнесі. Руттенсторфер - багаторічний глава правління OMV - найбільшого енергетичного концерну Австрії. Водночас, він зазначив, що сам кошти в український бізнес не вкладатиме. Більше того, глава спостережної ради навіть він не зміг пояснити пресі, в чому ж полягає інвестиційна привабливість "Лукойл-Україна". "Ми придивимося і перевіримо, наскільки економічно вигідним є автозаправний бізнес (в Україні. - ред.)", - зазначив глава спостережної ради в інтерв’ю Kurier.