Аргентинський песо за день впав на 15,6%, центробанк підвищив облікову ставку до 60%

Все про економіку та фінанси

Центральний банк Аргентини в четвер підвищив ключову процентну ставку до 60 відсотків з 45 відсотків в спробі контролювати інфляцію, яка складає більше 31 відсотка, на тлі падіння національної валюти на 15,6 відсотка до рекордного мінімуму в 39 песо за долар США, пише Reuters.

Регулятор випустив заяву, повідомивши, що скликав спеціальне засідання комітету з грошово-кредитної політики, який одноголосно проголосував за підвищення ключової процентної ставки "у відповідь на ситуацію з обмінними курсами і ризиком прискорення інфляції".

У середу Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликав проводити більш активну грошово-кредитну і фіскальну політику у відповідь на падіння песо, який втратив 52,2 відсотка своєї вартості до долара з початку року.

Незважаючи на підписання раніше в цьому році угоди з МВФ про виділення кредиту стенд-бай у розмірі $ 50 мільярдів, президент Аргентини Маурісіо Макрі щосили намагається переконати ринки в тому, що він зможе стимулювати економічне зростання, одночасно скорочуючи бюджетний дефіцит і борючись з інфляцією.