Апеляційний суд у Швеції зупинив стягнення "Нафтогазом" боргу з "Газпрома"

Все про економіку та фінанси

Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив клопотання ПАТ "Газпром" і видав наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року щодо спору між "Газпромом" і "Нафтогазом України" в рамках контракту на транзит газу через територію України, пише "Інтерфакс-Україна".

Як зазначено в повідомленні "Газпрому", клопотання було подано "Газпромом" 7 червня 2018 року в зв`язку з оскарженням арбітражного рішення щодо транзитної угоди і спробами "Нафтогазу" до розгляду скарги по суті почати процедуру примусового виконання цього рішення в різних юрисдикціях.

"Апеляційний суд погодився, що є достатні підстави для призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Винесення наказу позбавляє НАК" Нафтогаз України", зокрема, підстав для спроб арешту активів "Газпрому" за кордоном. Ця обставина буде використана "Газпромом" в оскарженні дій судових приставів у Швейцарії та Нідерландах", - ідеться в релізі російської компанії.

Відповідно до закону Швеції "Про арбітраж" наказ апеляційного суду не може бути оскаржено, підкреслює "Газпром". 

Водночас НАК "Нафтогаз України" висловив сподівання на скасування Апеляційним судом округу Свеа наказу про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу після подання своїх контраргументів, повідомила прес-служба компанії.

"Рішення суду було ухвалено судом без виклику Нафтогазу і, відповідно, без урахування пояснень і аргументів, які були б представлені Нафтогазом, якби суд повідомив його про наявність такого клопотання Газпрому і розгляді судом цього питання. Рішення є тимчасовим. Компанія найближчим часом подасть суду свої розгорнуті пояснення і контрагрументи і очікує, що, врахувавши їх, суд скасує рішення про призупинення", - зазначили в НАК.

У прес-службі пояснили, що наказ Апеляційного суду означає тимчасове припинення подальших дій "Нафтогазу" за процедурою стягнення $2,6 млрд з "Газпрому". Але це не призводить до скасування рішень Арбітражу і не дає "Газпрому" можливість вимагати у "Нафтогазу" повернення $2,1 млрд, вже зарахованих рішенням арбітра як компенсація НАК.