Апеляційний суд: публічні звинувачення Приватбанку на адресу Дубілета були передчасні

Все про економіку та фінанси

19 червня Апеляційний суд м. Києва відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку та залишив без змін рішення Печерського райсуду м. Києва від 05.04.2018 (в справі №757/72390/17-ц), яким було задоволено позов екс-глави правління банку Олександра Дубілета та зобов’язано Приватбанк спростувати інформацію, яка була озвучену на прес-конференції в липні 2017 року вже теж екс-главою правління банку Олександром Шлапаком та стосувалася (інформація) О. Дубілета.

Предметом цього судового спору була репліка О. Шлапака, що договори по 36 кредитам, які Приватбанк видав у рамках трансформації/реструктуризації корпоративного портфелю восени 2016 року, були підписані О. Дубілетом “з перевищенням повноважень, які надавались йому відповідними документами банку” (цитата).

Колегія суддів Апеляційного суду м. Києва дійшла висновку, що “судом першої інстанції вірно встановлено, що поширена інформація щодо перевищення ОСОБА_1 [О. Дубілетом] повноважень є передчасною, оскільки на час проведення прес-конференції ОСОБА_1 [О. Дубілет] не притягувався до будь-якого виду юридичної відповідальності у порядку встановленому законодавством” (цитата).

“Суд першої інстанції, ухвалюючи рішення, дійшов правильного та обґрунтованого висновку, що поширена банком в особі голови правління ОСОБА_2 [О. Шлапаком] інформація відносно ОСОБА_1 [О. Дубілета] на прес-конференції 04.07.2017 порушує принцип презумпції невинуватості, який закріплений ст. 62 Конституції України, ст. 6 Конвенції, ст. 11 Загальної декларації прав людини і є фактично твердженням про вчинення злочину, чим створюється негативне уявлення про нього та заподіюється шкода його немайновим права”, - йдеться в постанові суду апеляційної інстанції від 19.06.2018.

У ході судового процесу Приватбанк наполягав, що на прес-конференції від 04.07.2017 відбулося не поширення негативної інформації про позивача, а доведення до громадськості факту звернення уповноважених осіб Приватбанку до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення при укладенні банком згаданих 36 кредитних договорів.

Про кримінальні провадження НАБУ та ГПУ по Приватбанку див. тут.