Cуд дозволив Рожковій повернутися до роботи в НБУ

Все про економіку та фінанси

15 травня Апеляційний суд м. Києва задовольнив апеляційну скаргу НБУ та скасував ухвалу Дарницького райсуду від 26.12.2017 у справі за позовом народного депутата Ігоря Луценка, якою було заборонено Катерині Рожковій здійснювати свої повноваження як заступника голови НБУ та члена правління НБУ, йдеться в заяві Нацбанку.

Нагадаємо, 25 квітня 2018 року Національний банк звернувся зі скаргою до Апеляційного суду міста Києва "одразу ж після того, як 24 квітня 2018 року несподівано зі ЗМІ стало відомо про тимчасову заборону Дарницького районного суду заступнику Голови НБУ Катерині Рожковій брати участь у роботі та засіданнях Правління Національного банку, а також вчиняти будь-які дії, пов`язані з виконанням своїх службових повноважень до вирішення спору по суті" (цитата із заяви НБУ).

Апеляційний суд міста Київ мав розглянути апеляційну скаргу Національного банку 10 травня 2018 року, але через нібито замінування будівлі суду засідання перенесли на 15 травня.

Крім того, Національний банк звернувся 27 квітня 2018 року до Вищої ради правосуддя та 10 травня цього року до НАБУ з метою здійснення перевірки дій судді Дарницького районного суду на наявність в таких діях ознак дисциплінарного проступку та ознак вчинення злочину відповідно.

«Ми в Національному банку беззастережно підтримуємо верховенство права та всіляко сприяємо роботі судочинства та всіх правоохоронних органів. Але сьогодні мусимо констатувати, що подібні дії з використанням рішень районних суддів мають, на жаль, системний характер», - наголосила начальник Управління інформації та громадських комунікацій НБУ Наталія Бондаренко.