Апеляційний суд: Приватбанк має повернути 500 млн грн для колишньої дружини Боголюбова

Все про економіку та фінанси

Згідно з судовими матеріалами, 13 квітня Апеляційний суд Дніпропетровської області відмовився задовольнити апеляційні скарги НБУ та Приватбанку та лишив без змін рішення Жовтневого райсуду м. Дніпра від 05.09.2017 в справі №201/473/17, яким, як писав Finbalance, було частково задоволено позов Олени Боголюбової до Приватбанку, розірвано кілька депозитних договорів, укладених між позивачем і відповідачем у 2014-2016 роках, та стягнуто з Приватбанку на користь О. Боголюбової 15,7 млн дол, 1,8 млн євро і 30,4 млн грн.

Повний текст постанови Апеляційного суду Дніпропетровської області (як і рішення суду першої інстанції) - засекречений. Водночас у судових матеріалах зауважується, що судове рішення по вказаній справі набрало законної сили та станом на 02.05.2018 перебуває на стадії виконання.

Раніше наводилася інформація О. Боголюбової, що 22.12.2016 її кошти на рахунках у Приватбанку були списані (про що їй стало відомо з системи Приват24), хоча вона не надавала відповідних вказівок.

Її колишній чоловік - екс-співвласник Приватбанку Геннадій Боголюбов - публічно розповідав, що в ході націоналізації Приватбанку були списані (примусово конвертовані в акції банку) в т.ч. вклади його колишньої дружини, з якою він розлучився 11 років тому.

Під вказану операцію bail-in у Приватбанку потрапили кошти пов’язаних осіб (до таких, слід розуміти, НБУ відніс у т.ч. О. Боголюбову) та вклади інших інвесторів (у т.ч. держателів євробондів) на загальну суму 29,4 млрд грн. Після цього Фонд гарантування продав Приватбанк для Міністерства фінансів за 1 грн.

У рамках операції bail-in у Приватбанку були списані в т.ч. кошти братів Суркісів, їх родичів і пов’язаних компаній. НБУ та Приватбанк програли у судах першої та апеляційної інстанції по відповідним епізодам на суму 1,5 млрд грн. НБУ та Приватбанк подали касаційні скарги, намагаючись паралельно заблокувати примусове стягнення коштів. Була інформація, щоб під bail-in потрапили кошти Суркіси та пов’язаних структур на загальну суму понад 300 млн дол.

Про виграші НБУ та Приватбанку в судових спорах щодо bail-in читайте тут і тут.