ГПУ: Апеляційний суд Черкаської області здійснив спецконфіскацію на 1,5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

15 лютого Генпрокуратура заявила, що Апеляційний суд Черкаської області задовольнив її апеляційну скаргу на вирок одному із учасників "злочинної організації, створеної колишнім Президентом України В. Януковичем" (цитата).

"За наслідками розгляду апеляційної скарги зазначеним судом застосовано спеціальну конфіскацію та конфісковано шляхом примусового вилучення у власність держави Україна грошових коштів на загальну суму понад 1 млрд 478 млн грн. Також суд постановив вищезазначені грошові кошти в національній валюті зарахувати до Державного бюджету України", - йдеться в повідомленні ГПУ.

Як пише "Інтерфакс-Україна", генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що відповідні кошти "в найближчі дні надійдуть на рахунки Держказначейства і будуть спрямовані на підтримку армії".

Нагадаємо, в квітні 2017 року прес-служба Ради нацбезпеки і оборони повідомила, що Ощадбанк приступив до спецконфіскаціі $1,5 млрд екс-президента України Януковича та його оточення. Відповідне рішення прийняв Краматорський суд Донецької області, терміни на подачу апеляції на той момент вже минули.

У лютому 2018 року в публічному звіті голови Державної казначейської служби (ДКСУ) Тетяни Слюз за 2017 рік зазначалося, що надходження від спецконфіскаціі коштів оточення В.Януковича у 2017 році склали 29,665 млрд грн ($1,117 млрд), з яких до бюджету внесено 22,559 млрд грн. Невитрачені 8,619 млрд грн будуть використані в держбюджеті на 2018 рік, резюмували в Держказначействі.