Антирейтинг держконтролерів: які відомства в 2014 р. найсильніше потріпали нерви та гаманці бізнесу

Все про економіку та фінанси

Федерація роботодавців України проаналізувала постанову Кабміну №442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», яка була покликана в т.ч. сприяти дерегуляції бізнес-середовища в Україні. Й дійшла не особливо втішних висновків.

По-перше, відбулося створення 4 мегаконтролюючих органів, які набувають «мегаповноважень» (Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів; Державна служба України з безпеки на транспорті; Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками; Державна служба України з питань праці).

По-друге, в результаті реформи не відбулося скорочення обсягу контрольно-наглядових функцій: функції органів, що припиняються, передані або новоствореним органам або перерозподілені між існуючими.

Окрім того, ФРУ проаналізувала динаміку активності контролюючих органів у поточному році та минулому. Було встановлено, зокрема, що в 2014-му

- збільшилася сума накладених фінансових санкцій на юридичних осіб;
- збільшилася кількість позапланових перевірок, проведених у зв`язку з ліквідацією підприємств та за дорученням правоохоронних органів;
- збільшилася кількість посадових осіб, на яких накладені адміністративні штрафи

Детальніше про це, а також про те, які саме держвідомства найбільше відзначилися, див. нижче.