Американські експортери нафти можуть постраждати через торгову війну Трампа з Китаєм

Все про економіку та фінанси

Американські експортери нафти і нафтопродуктів можуть постраждати в разі запровадження Пекіном мит на американське “чорне золото” у відповідь на задекларований Вашингтоном намір накласти 10-відсоткові мита на імпорт з Китаю обсягом 200 млрд дол, пише Business Insider.

За останні роки Китай став другим за величиною (після Канади) ринком збуту для американських компаній, які експортують сиру нафту. Обсяг відповідних поставок у КНР більший, ніж на третій та четвертий за величиною ринки збуту (Велика Британія та Нідерланди) разом узятих.

Крім того, китайський ринок є третім за величиною (після японського та мексиканського) для американських експортерів пропану, а також третім (з часткою 15% - після Мексики та Південної Кореї) - у випадку зрідженого природного газу (LNG).

Щоправда, Пекін виключив LNG з переліку американських енергетичних товарів, які можуть потрапити під мита, з огляду на політику щодо боротьби із забрудненням повітря та супровідним переходом зі спалення вугілля для опалення на газ.

Торік КНР також був 10-им за величиною ринком збуту для американських експортерів вугілля.

Американські виробники вже закликали адміністрацію Трампа знайти альтернативні рішення в питанні тарифів, попередивши про ризик скорочення робочих місць та зменшення виробництва.

У випадку ускладнення експорту в Китай, американські компанії будуть вимушені шукати нових партнерів, торгівля з якими може бути менш вигідною.