Алієв веде перемовини з росіянами про викуп Ocean Plaza

Все про економіку та фінанси

ПрАТ "Мандарин Плаза", що розвиває мережу київських торгово-розважальних центрів (ТРЦ) Lavina, Blockbuster, Ocean Mall тощо, веде переговори з російською “ТПС Нерухомість" про покупку ТРЦ Ocean Plaza, заявив глава правління ПрАТ Олександр Черницький, пише “Інтерфакс-Україна”.

"У нас дійсно давно йдуть розмови. Але там, по-перше, специфічний продавець і об`єкт. По-друге, ми поруч будуємо зовсім нову сучасну будівлю, яка буде на голову вищою від існуючої. Тому якщо ціна буде прийнятна, ми будемо готові купувати, якщо не буде - не будемо. Ці об`єкти можуть працювати в синергії", - зазначив О.Черницький.

На питання про наявність іншого потенційного покупця, він сказав: "Важко це собі уявляю, бо у всіх зацікавлених сторін були шанси, але чомусь ніхто не купив - ні Dragon Capital, ні інші... Ми єдині зацікавлені, оскільки це наш профільний бізнес. Для інших - це сторонній актив, а для нас - цільової профільний бізнес".

При цьому він підкреслив, що компанія не готова заходити в цей актив в партнерстві з іншими інвесторами. "У партнерстві заходити в об`єкт ми не готові, тільки якщо самі", - додав А.Черницький.

При цьому він висловив думку, що зміна керуючої компанії ТРЦ Ocean Plaza, швидше за все, пов`язана з реструктуризацією.

"Це внутрішня кухня власників... Як нам стало відомо, бенефіціар цієї компанії (ТОВ "Київ Молл Менеджмент") займався реструктуризацією "Фуршету" багато років тому і де-юре з того часу залишилися "хвости", - уточнив О. Черницький.

Як повідомлялося, на сайті консалтингової компанії UTG 7 лютого 2019 року з`явилася інформація про зміну керуючої компанії ТРЦ Ocean Plaza. Нею стала компанія "Київ Молл Менеджмент", створена в квітні 2018 року.

На момент публікації в Єдиному держреєстрі її власником була вказана компанія "Блумасіона Лтд" (Лімасол, Кіпр), кінцевим бенефіціаром - Владислав Зайцев. При цьому В. Зайцев також є керівником ТОВ "Совки Девелопмент", яке входить до групи "Фуршет" бізнесмена і депутата Київської міської ради Ігоря Баленка.

Раніше з посиланням на засновника компанії "Мандарин Плаза" Вагіфа Алієва повідомлялося, що відкриття ТРЦ Ocean Mall, що будується поруч з ТРЦ Ocean Plaza, заплановано на 1 вересня 2019 року. Орендарем в об`єкті виступить перший в Україні магазин шведського рітейлера IKEA.

ТРЦ "Ocean Plaza" по вул.Антоновича, 176 в Києві загальною площею 165 тис. кв. м відкритий в грудні 2012 року. Інвестиції склали близько $300 млн. Формальним власником об`єкта є ТОВ "ІС "Либідь", створене в 2009 році. Раніше співвласником ТРЦ був В. Алієв.

Згідно з даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами "ІС" Либідь" виступають Лілія Ротенберг і Андреа, Сюзанна, Джейпракаш Валлабхі.

Виручка ІС "Либідь" в 2017 році зросла на 24,1% - до 1,086 млрд грн, а чистий збиток скоротився в шість разів - до 82,55 млн грн.