"Альфа-банк" реструктуризував борги VS Energy на 70 млн дол.

Все про економіку та фінанси

У листопаді Finbalance повідомляв, що «Альфа-банк» судиться за понад 70 млн дол. з низкою обленерго, які контролює роcійська група VS Energy (серед її кінцевих бенефіціарів називають Олександра Бабакова, який, до речі, був віце-спікером Держдуми РФ (на фото), Михайла Воєводина, Євгена Гінера).

При цьому 01.12.15 між ПАТ "Альфа-Банк" та ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна" були підписані додаткові угоди до договору про відкриття кредитної лінії від 04.07.2012 року, а заборгованість реструктуризована. Це випливає з ухвали Господарського суду Рівненської області від 09.12.15, який розглядав позов банку до ПАТ «Рівнеобленерго» як до поручителя по зобов’язанням на 1,34 млрд грн. (60,7 млн дол). На підставі досягнутої домовленості між кредитором та позичальником суд припинив провадження у справі за клопотанням двох сторін.

У пов’язаних з цією справах на 60,7 млн дол, де фігурують інші поручителі по кредиту, також були звернення до судів з клопотанням про призупинення провадження на цій же підставі.

Як писав Finbalance, Альфа-банк позивався також до ПАТ «Українська фінансово-інвестиційна компанія» і ПАТ «Кіровоградобленерго» щодо стягнення 10,2 млн дол. (у рамках кредитного договору від 24.01.2012). І судячи з ухвали Госпсуду м. Києва від 17.12.15 по спорідненій справі, угода, досягнута «Альфа-банком» і ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна", знову ж таки поширюється і на цей епізод загальної кредитної історії.

Також нагадаємо, що в жовтні повідомлялося, що МВС відкрило два кримінальних провадження щодо VS Energy. Одне з них стосується «штучного заниження прибутку, що привело до недоотримання державою коштів у вигляді податків і дивідендів». Причому за даними ЗМІ, в провадженні «фігурують в т.ч. прізвища кінцевих бенефіціарів». Один з учасників ринку висловлював думку, що проблеми групи можуть бути пов’язані в т.ч. з «стимулюванням» продати частину активів.

За даними АУБ, збиток «Альфа-банку» за 11 місяців-2015 склав 2,57 млрд грн. (причому в листопаді - 1,49 млрд грн.). Такий фінрезультат за передостанній місяць 2015 року – найгірший показник серед банків, дані про які опублікувала АУБ. Різке зростання збитків «Альфа-банку» відбулося на фоні збільшення його резерву під кредити та заборгованість клієнтів на 1,6 млрд грн – до 8,97 млрд грн.

У 2014 році ця фінустанова задекларувала збиток 744 млн грн за нацстандартами фінзвітності та 2,2 млрд грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

У грудні «Альфа-банк» повідомив про збільшення його статутного капіталу на 3,135 млрд грн. Це відбулося на фоні того, що на 01.10.15 значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу банку знизилося до 5,75% (з 6,11% на кінець червня), а співвідношення резервів до кредитів юрособам (а це 86,6% всього кредитного портфелю) становило 15,3%, що помітно менше, ніж у багатьох банків з 1-ої групи класифікації НБУ.

До цього прес-служба «Альфа-банку» запевняла Finbalance, що порівнювати його рівень резервування з іншими банками не зовсім коректно з ряду причин, враховуючи, зокрема, різні сегменти кредитування економіки; географію клієнтів (включаючи зону АТО та Крим); можливість списання проблемних боргів у разі формування 100% резерву під них тощо.

Про намагання "Альфа-банку" відсудити 1,3 млрд грн в компанії В. Пінчука читайте тут, а 754 млн грн в агрохолдинга "Мрія" - тут.

Чи поглине "Альфа-банк" "Укрсоцбанк" після його придбання "Альфою-Груп", читайте тут.

Finbalance