"Альфа-Груп" заявила про боргові вимоги до VS Energy на 1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

29 червня Господарський суд Київської області повернув без розгляду позовну заяву кіпрської компанії «Грейтфорд Лімітед» до «Київобленерго» та «Рівнеобленерго» щодо стягнення 709,9 млн грн, оскільки, як зауважується в ухвалі суду, позовна сама «не містить обґрунтованого розрахунку суми, що стягується».

«Позивачем не додано до позовної заяви обґрунтованого розрахунку 2011087,72 грн. заборгованості за відсотками з зазначенням періоду нарахування відсотків та суми тіла кредиту, на яку вони нараховані.

Позивачем було надіслано відповідачам копію договору поруки №799/13-П-02 від 15.08.2013 та не було надіслано відповідачам копії всіх доданих до позовної заяви документів, а саме копії детальної інформації про юридичну особу ПАТ «Київобленерго» та довіреності від 04.04.2017.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень», - йдеться в документі.

26 червня Київський апеляційний госпсуд в рамках іншої справи задовольнив апеляційну скаргу «Грейтфорд Лімітед» та скасував ухвалу Госпсуду Київської області від 27.04.2017, якою компанії було повернено без розгляду позовну заяву до «Київобленерго» та «Рівнеобленерго» про солідарне стягнення 10,8 млн дол (на 31.03.2017 – 292 млн грн).

Компанія Greatford Limited на сайті "Альфа-Банку" (Росія) фігурує в списку афілійованих осіб.

Вказані вище енергокомпанії пов’язують з російською групою VS Energy, бенефіціарами якої вважаються Михайло Воєводін, Євген Гіннер, Олександр Бабаков, Михайло Спектор.

У держреєстрі бенефіціарними власниками ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна", яка управляє обленерго, значаться 3 громадяни Латвії і 2 – Німеччини.

Як писав Finbalance, в грудні 2015 року VS Energy домовилася з «Альфа-Банком» (Україна) про реструктуризацію боргів на 70 млн дол. У вересні 2016 року група VS Energy повідомила про намір залучити в "Альфа-Банку" (Україна) кредити на загальну суму $75 млн до 01.02.2021. Як зазначалося, підконтрольне їй "Житомиробленерго" залучає $9 млн, "Одесаобленерго" - $15 млн, "Рівнеобленерго" - $15 млн, "Київобленерго" - $26 млн, "Чернівціобленерго" - $10 млн. Поручителем виступали "Херсонобленерго", "Кіровоградобленерго", "Севастопольенерго".

Як писали російські ЗМІ, у березні 2017 року Московський міський суд відхилив апеляцію, подану Євгеном Гінером, на рішення стягнути з нього на користь Альфа-Банку $98 млн. Таким чином, рішення Міщанського суду про стягнення з президента ЦСКА заборгованості за кредитним договором, несплачених відсотків та неустойки вступило в законну силу. Альфа-банк пояснював рішення подати до суду на Гінера невиконанням позичальником умов по кредиту на $104 млн, за яким Гінер виступив поручителем. На такому фоні прес-служба російського «Альфа-банку» заявляла, що «сторони близькі до фінального вирішення конфлікту шляхом реструктуризації простроченої заборгованості».

Про боргові спори між ВТБ Банком та VS Energy читайте тут.

Про фінансовий стан ПАТ «Перший інвестиційний банк» (PINbank), який підконтрольний згаданому вище Є. Гінеру, див. тут. Про фінансовий стан Альфа-Банку та "рідного" йому Укрсоцбанку читайте відповідно тут і тут.