Альфа-Банк відкликав позов до VS Energy на $31 млн

Все про економіку та фінанси

15 лютого Госпсуд м. Києва в рамках справи №910/769/19 задовольнив клопотання Альфа-Банку та повернув йому позовну заяву до ТОВ “ВС Енерджі Інтернейшнл Україна”, ПрАТ “Кіровоградобленерго”, ПАТ “Енергетична компанія Севастопольобленерго”, АТ “Житомиробленерго”, АТ “Одесаобленерго”, АТ “Херсонобленерго”, ПрАТ “Рівнеобленерго”, ПрАТ “Київобленерго”, Washington Holdings B.V., VS Energy International N.V., Silk Road Trading B.V. про стягнення 25,64 млн дол та 148,2 млн грн.

Крім того, 13 лютого Госпсуд м. Києва повернув Альфа-Банку без розгляду його позовну заяву з аналогічними вимогами до цих же відповідачів у справі №910/649/19. Таке рішення суд ухвалив з огляду на те, що позивач (Альфа-Банк) не усунув недоліки позовної заяви у визначений судом 10-денний термін.

Як писав Finbalance, в 2015 році Альфа-Банк намагався відсудити в компаній з групи VS Energy близько 70 млн дол. Разом з тим, як випливало із судових матеріалів, у грудні-2015 сторони домовилися про реструктуризацію заборгованості (як мінімум, значної її частини).

У вересні 2016 року повідомлялося, що енергопостачальні компанії, підконтрольні групі VS Energy, мають намір залучити в "Альфа-Банку" кредити на загальну суму $75 млн. Як зазначалося, "Житомиробленерго" залучає $9 млн, "Одесаобленерго" - $15 млн, "Рівнеобленерго" - $15 млн, "Київобленерго" - $26 млн, "Чернівціобленерго" - $10 млн. Поручителем по кредитним лініям виступали "Херсонобленерго", "Кіровоградобленерго", "Севастопольенерго". Як зауважувалося, кошти залучаються до 01.02.2021.

08.10.2018 Госпсуд Київської області закрив провадження в справі №911/1253/17 за позовом кіпрської компанії “Грейтфорд Лімітед” (фігурує в переліку пов’язаних осіб російського “Альфа-Банку”) до ПрАТ “Київобленерго” та ПрАТ “Рівнеобленерго” про солідарне стягнення 10,8 млн дол у зв’язку з внесенням змін до кредитного договору №КС-817/13 від 29.10.2013 та викладенням його у новій редакції.

Згідно з судовими матеріалами, Амстердамський торгівельний банк Н.В. (теж фігурує в переліку пов’язаних осіб російського “Альфа-Банку”) відступив право вимоги до ВС Енерджі Інтернейшенл Н.В. (поручителями якого були “Київобленерго” та “Рівнеобленерго”) за кредитним договором №КС-817/13 від 29.10.2013 для «Грейтфорд Лімітед».

Кіпрська компанія “Грейтфорд Лімітед” також зверталася в 2017 році в Госпсуд Київської області з позовом до “Київобленерго” та “Рівнеобленерго” про стягнення 709,9 млн грн, однак відповідний позов був залишений без розгляду (справа №911/1966/17).

Бенефіціарами російської групи VS Energy називали Олександра Бабакова, Михайла Воєводіна, Євгена Гіннера.

У держреєстрі бенефіціарними власниками ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна", яка управляє обленерго, значаться 3 громадяни три Латвії (Артурс Альтбергс, Валтс Вігантс, Віліс Дамбінс) і два громадяни Німеччини (Марина Ярославська, Олег Сізерман).

Як писали російські ЗМІ, у березні 2017 року Московський міський суд відхилив апеляцію, подану Євгеном Гінером, на рішення стягнути з нього на користь Альфа-Банку $98 млн. Таким чином, рішення Міщанського суду про стягнення з президента ЦСКА заборгованості за кредитним договором, несплачених відсотків та неустойки вступило в законну силу. Альфа-банк пояснював рішення подати до суду на Гінера невиконанням позичальником умов по кредиту на $104 млн, за яким Гінер виступив поручителем. На такому фоні прес-служба російського «Альфа-Банку» заявляла, що «сторони близькі до фінального вирішення конфлікту шляхом реструктуризації простроченої заборгованості».

Нагадаємо, на початку січня група ДТЕК Ріната Ахметова оголосила про домовленості з NGR (Нідерланди) щодо придбання акцій 93,99% акцій “Київобленерго” і 68,3% акцій “Одесаобленерго”. Учасники енергетичного ринку оцінювали можливу вартість угод на 250 млн дол.

Згодом повідомлялося, що ДТЕК став власником 24,99% акцій "Київобленерго", а також 16,77% акцій "Одесаобленерго".

Про потребу Альфа-Банку покрити дефіцит капіталу до кінця 2019 року на 1 млрд грн за рахунок реалізації плану реструктуризації див. тут.