Акціонера "Альфа-Груп" звільнили з посади члена наглядової ради "Укрсоцбанку"

Все про економіку та фінанси

ПАТ "Укрсоцбанк" повiдомив у системі розкриття інформації НКЦПФР про припинення з 01.11.2016 р. повноважень незалежного директора (незалежного члена) наглядової ради банку Петра Авена (один з основних акціонерів «Альфа-Груп»; очолює наглядову раду «Альфа-Банку»), на пiдставi його заяви (при тому, що він був призначений на вказану посаду 31 жовтня).

«Оскiльки 31 жовтня 2016 року ABH Holdings S.A. (Ей-Бi-Ейч Холдiнгз С.А.) зареєстрований за номером B151018 у Торговому реєстрi пiдприємств Люксембурга набув право власностi на акцiї ПАТ «УКРСОЦБАНК» у розмiрi 99,9101%, Авен Петро Олегович , який є власником акцiй ABHH у розмiрi 12,4018% та вiдповiдно набув право власностi на акцiї банку опосередковано у розмiрi 12,3906%, перестав вiдповiдати ознакам незалежностi члена наглядової ради, встановленим законодавством України», - констатується в повідомленні.

Із 01 листопада також були припинені повноваження Ільдара Карімова,Павла Назарьяна, Карло Вівальді (як представник UniCredit S.p.A.), які теж призначалися на посади членів наглядової ради ПАТ «Укрсоцбанк» 31 жовтня.

Від Finbalance. Очевидно, що призначення, зокрема, П. Авена на посаду незалежного члена наглядової ради «Укрсоцбанку» могло бути технічним – для супроводження процесу переходу «Укрсоцбанку» під офіційний контроль «Альфа-Груп», що й відбулося 31 жовтня - 01 листопада, коли АВН HOLDINGS S.A. набуло у власність 99,91% акцій «Укрсоцбанку», а пакет акцій UniCredit S.p.A. обнулився. Це зрештою не виключає (хоча й не обов’язково), що П. Авен буде «перепризначений» в наглядову раду «Укрсоцбанку». Зрештою це вже могло відбутися (наприклад, 02 листопада), але поки що в системі розкриття інформації НКЦПФР немає даних про нові призначення в наглядову раду «Укрсоцбанку».

Раніше ПАТ «Укрсоцбанк» повідомило, що 31 жовтня його наглядова рада ухвалила рішення про призначення з 01 листопада членом правління, фінансовим директором Сергія Єрмакова (з 2012 року - вiце-президент, директор зі стратегiї ПАТ «Альфа-Банк»).

Крім того, членом правління, директором центру роздрібного бізнесу призначено Артура Атанова (з 26.08.2014 по по 04.05.2016 - директор з розвитку роздрiбного бiзнесу ПАТ «Альфа-Банк»; з 05.05.2016 - директор центру роздрiбного бiзнесу ПАТ «Укрсоцбанк»).

Членом правління ПАТ «Укрсоцбанк» також було призначено Ростислава Матяша (з 21.09.2009 - директор Юридичного департаменту ПАТ «Альфа-Банк»; з 16.10.2012 - вiце-президент, директор з юридичних питань ПАТ «Альфа-банк»; з 28.05.2014 р. по 31.10.2016 - член правлiння ПАТ «Альфа-Банк»).

27 жовтня наглядова рада "Укрсоцбанку" ухвалила рішення про припинення повноважень з 31 жовтня першого заступника глави правління банку Мауро Маскiо на підставі його заяви. Таке ж рішення було прийнято щодо члена правління, фінансового директора «Укрсоцбанку» Джакомо Волпі; члена правління, директора з ризиків Павела Гашковця; члена правління, директора центру операцiйної дiяльностi та банкiвських технологій Олени Гавури.

Разом з тим, наразі в правлінні "Укрсоцбанку" лишаються банкіри, які працювали у фінустанові й тоді, коли вона була під контролем UniCredit Group. Йдеться в т.ч. про главу правління - Тамару Савощенко.

Про фінансовий стан Укрсоцбанку читайте тут, Альфа-Банку - тут.