Ахметов запустив завод на окупованій частині Донбасу

Все про економіку та фінанси

Група Метінвест Р. Ахметова офіційно заявила про відновлення виробництва на Єнакіївському металургійному заводі, який був зупинений 06 лютого. На підприємстві приступили до випуску чавуну і сталі.

"Планується, що завод оперативно досягне стабільно високих виробничих показників: у квітні завантаження сталеплавильного комплексу ЄМЗ становитиме 80%. Портфель замовлень на квітень практично сформований і становитиме близько 200 тис. тонн сталі", - констатують у Метінвесті. 

«Семитисячний трудовий колектив заводу з надією дивиться на те, як здійснюються поставки сировини. Після таких тривалих простоїв доменні печі запустити дуже важко, виникають значні труднощі. Рятує лише професіоналізм того колективу, який нам вдалося зберегти», - відзначив генеральний директор ЄМЗ Олександр Подкоритов.

У свою чергу відомий громадський активіст з Донбасу Денис Казанський звертає увагу на те, що запуск підприємства означає як мінімум те, що «з території України на окуповану територію залізницею завозиться залізна руда. Більше їй там взятися нізвідки. Значить, олігарх Ахметов возить в зону АТО сировину, а звідти збирається ввозити в Україну метал».

«Більш того, всі ми прекрасно знаємо, що підприємства, які працюють в зоні контролю сепаратистів сьогодні змушені платити данину бойовикам. У Ріната Ахметова в зоні АТО залишилася ціла бізнес-імперія. Працюють і шахти, і супермаркети "Брусничка" і метзавод. І сепаратисти не тільки не відбирають все це майно, а й дозволяють справно працювати цьому господарству. Скільки "податків" отримує «ДНР» натомість і на що йдуть ці гроші? Про це нам терористи, звичайно, не розкажуть, але деякі здогади приходять на думку», - констатував Д. Казанський на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, як повідомляв FINBALANCE, 18 березня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №2410 «Про прийняття заходів щодо відновлення функціонування банківської системи та грошових переказів в окремих районах Донецької та Луганської областей». Автор документу – нардеп Ю. Воропаєв, відомий як «юрист Ахметова».

Законопроектом передбачається зобов’язати НБУ негайно скасувати всі обмеження стосовно здійснення фінансових операцій банками, операцій з приймання/виплати переказу коштів небанківськими уcтановами та національним оператором поштового зв’язку в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Як відомо, Р. Ахметов є кінцевим власником банку ПУМБ.