Ахметов і Новинський остаточно “злилися” в Метінвесті

Все про економіку та фінанси

14 липня завершилося об’єднання гірничо-металургійних активів СКМ Р. Ахметова і Смарт-Холдингом В. Новинського в рамках компанії Metinvest BV. На останньому етапі угоди Смарт-Холдинг вніс до статутного капіталу Metinvest BV 100% акцій компанії Trosilia Holdings Limited (Кіпр), в опосередкованому володінні якої знаходиться 46,15% акцій «Південного гірничо-збагачувального комбінату». Про це повідомляє прес-служба Смарт-Холдингу.

Відповідно до угоди, в обмін на внесення компанії Trosilia Holdings Limited до статутного капіталу Metinvest BV Смарт-Холдинг отримав ряд додаткових прав в корпоративному управлінні групою “Метінвест”. Зокрема, право вето по ряду питань, що відносяться до компетенції наглядової ради і загальних зборів акціонерів Metinvest BV.

Із 10 членів наглядової ради Metinvest BV 7 будуть призначатися від СКМ і три - від Смарт-Холдингу. CEO Metinvest B.V. та Групи Метінвест призначатиметься СКМ, а Смарт-Холдинг отримає право призначати другого директора - члена правління Metinvest BV.

Крім того, в рамках завершення угоди на користь групи Смарт була випущена додаткова акція компанії Metinvest BV У результаті, частка СКМ в Metinvest BV тепер становить 71,24%, частка Смарт-Холдингу - 23,76%, частка Clarendale Limited (компанія, пов`язана з колишніми власниками ПАТ ММК ім. Ілліча) - 5%.

Нагадаємо, СКМ і Смарт розпочали об`єднання своїх гірничо-металургійних активів в 2007 році. У 2014 році СКМ і Смарт-Холдинг об’єднали активи Metinvest BV та домовились про спільне управління компанією.