Аграрний фонд планує до кінця року випустити євробонди на 200 млн дол.

Все про економіку та фінанси

Аграрний фонд планує до кінця 2015 року залучити 200 млн дол. за рахунок випуску єврооблігацій і розглядає можливість випуску євробондів ще на 200 млн дол. наступного року. Про це повідомив голова Аграрного фонду Андрій Радченко, пише УНІАН.

Він також зазначив, що крім цього Аграрний фонд має намір найближчим часом здійснити випуск облігацій внутрішньої позики на загальну суму до 5 млрд грн. При цьому він уточнив, що прибутковість за внутрішніми облігаціями може бути до 18%, за євробондами – до 12% річних.

Необхідність залучення зазначеного фінансування, за словами Радченка, викликана дефіцитом обігових коштів компанії. «Аграрному фонду, якщо брати весну наступного року не вистачатиме фінансових ресурсів до 5 мільярдів гривень. У зв`язку з цим фонд почав активно проводити роботу щодо залучення запозичень як всередині України, так і на зовнішніх ринках», - уточнив він.

При цьому він додав, що наразі триває переговорний процес з потенційними інвесторами, також спільно з Мінфіном і Нацбанком розробляється документація для реєстрації проспекту емісії та початку розміщення облігацій.

Крім цього, глава Аграрного фонду уточнив, що зареєструвати емісію єврооблігацій фонд планує в Англії, для чого має намір створити в Лондоні дочірнє підприємство. При цьому він підкреслив, що попит на облігації Аграрного фонду є, тому вони, на його думку, будуть викуплені в найкоротші терміни.

Раніше міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко повідомив, що Аграрний фонд веде консультації з Міністерством фінансів щодо випуску облігацій на загальну суму 5 млрд грн для фінансування форвардної кампанії фонду. При цьому він не озвучив можливі терміни завершення консультацій з Мінфіном і безпосередньо термін випуску цінних паперів.