Агентство Fitch оцінило фінансовий стан Укргазбанку

Все про економіку та фінанси

Fitch присвоїло Укргазбанку довгостроковий рейтинг в іноземній та національній валюті на рівні "В-" зі стабільним прогнозом, що відповідає суверенному рейтингу та прогнозу для України.

Як зазначається в повідомленні агентства, стабільний прогноз відображає очікування, що якість активів Укргазбанку "навряд чи значно погіршиться в середньостроковій перспективі, а прибутковість і капіталізація залишатимуться в цілому стабільними" (цитата).

Fitch констатує, що Укргазбанк є четвертим за величиною банком на українському ринку, на який припадає 6% усіх активів та 7% депозитів. Він спеціалізується на фінансуванні "зелених" проектів (у т.ч. відновлювальної енергетики, програм енергоефективності). У 2017 році демонстрував швидке зростання кредитного портфелю - близько 50%, яке за 9 місяців-2018 сповільнилося до помірніших 11%.

Оцінюючи стійкість банку, фахівці Fitch вказують на потенційну підтримку держави, яка контролює майже 95% його капіталу. Разом з тим, зауважується, що на позиції фінустанови впливає в т.ч. помітна концентрація активів у держпаперах (27% усіх активів на кінець ІІІ кварталу-2018) та кредитах державним і муніципальним структурам (ще 15% активів) на фоні непростого операційного середовища в Україні.

Агентство звертає увагу на високий показник покриття проблемної заборгованості в банку (96%), що мінімізує ризики з точки зору капіталізації. Причому частка відповідних активів (21%) на кінець ІІІ кварталу-2018 була значно меншою порівняно з середнім показником на українському ринку (54%). Якість найбільших кредитів характеризується як прийнятна.

Фахівці Fitch очікують продовження процесу зростання прибутковості Укргазбанку, що спостерігався в останні роки.

У контексті пасивів Fitch вказує на значну частку безпроцентних поточних рахунків і низьку залежність від іноземних зобов`язань. Разом з тим, значні ресурси концентрує "один великий державний клієнт" (14% від загальних зобов`язань на кінець ІІІ кварталу-2018), резюмує агентство.