Адміністрація Порошенка та його банк - про 2 млрд грн виплат вкладникам банку Януковича

Все про економіку та фінанси

Адміністрація Президента та «Міжнародний інвестиційний банк», контрольний пакет акцій якого належить Петру Порошенку, прокоментували розслідування програми "Схеми" про те, як з банку сина Януковича вивели майже 2 мільярди гривень через банк нинішнього президента Порошенка, на чому той (банк) отримав до 20 мільйонів гривень «комісійних», повідомляє "Радіо Свобода".

«Міжнародний інвестиційний банк» Порошенка заявив, що відповідно до законодавства він не міг відмовити у відкритті рахунків фізособам-фігурантам розслідування та «не мав права перешкоджати клієнтам в подальшому розпоряджатися власними коштами, які визнані судом, як законно набуті».

"Після зарахуванням коштів на рахунки таких осіб АТ «МІБ» виконало вимоги закону і нормативно-правових актів НБУ та повідомило Державну службу фінансового моніторингу України про фінансові операції клієнтів, що містять ознаки, передбачені Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Як було повідомлено прес-секретарем Генерального прокурора України Ларисою Сарган 06.03.2017, «завдячуючи небайдужим працівникам банку, які своєчасно проінформували прокуратуру про зняття арештів з рахунків в суді», «ГПУ спільно з Держфінмоніторингом одразу заблокували кошти на рахунках в банку».

Виконуючи ухвали суду про скасування арешту коштів, АТ «МІБ» не мало права ставити під сумнів законність судових рішень та перешкоджати клієнтам в подальшому розпоряджатися власними коштами, які визнані судом, як законно набуті.

На сьогодні, на рахунках в Банку арештовано понад 200 млн. грн. подальша доля яких має вирішуватися правоохороними та судовими органами. При цьому Банк і в майбутньому діятиме у суворій відповідності до закону", - йдеться в заяві МІБ.

Також на розслідування «Схем» відреагували в прес-службі Адміністрації президента. Але там не прокоментували питання щодо отриманих «комісійних» і дії правоохоронців і суду, які дозволили вивести з банку сина Януковича близько 2 мільярдів гривень.

У коментарі «Українській правді» прес-служба АП зазначила, що завдяки зусиллям Генпрокуратури до бюджету повернули 44 мільярди гривень, привласнених фірмами, пов’язаними з Януковичем і його оточенням, на основі ухваленого Радою закону, під яким стоїть підпис президента – і це нібито демонструє його «очевидну політичну волю в цьому питанні».