Абромавичус хоче видавати ліцензії для металобрухтного бізнесу

Все про економіку та фінанси

Згідно з даними FINBALANCE, Мінекономрозвитку розробило проект постанови (є в розпорядженні редакції), в якому передбачена передача функції ліцензування операцій із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобухту корольових та чорних металів від «покійного» Мінпромполітики до Мінекономрозвитку.

До цього документу висловив зауваження Мінфін, який вказав на те, що в законопроекті №0934 «Про ліцензування видів господарської діяльності» (який уже прийнятий парламентом і відправлений на підпис Президенту, - ред.) відсутній такий вид господарської діяльності, що підлягатиме ліцензуванню, як «заготівля, переробка, металургійна переробка металобухту корольових та чорних металів».

Натомість у Мінекономрозвитку звернули увагу, що прийнятий Верховною Радою закон набере чинності через три місяців з дня його опублікування. А в чинному законі «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» якраз передбачається ліцензування відповідного виду госпдіяльності. При цьму, як наголошують в Мінекономрозвитку, відповідно до частини другої статті 22 вказаного закону, до суб’єктів господарювання за провадження господарської діяльності без ліцензії застосовують фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, встановлених законом.

«Таким чином, запропоновані зміни є нагальною потребою для проваження суб’єктами господарювання господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобухту корольових та чорних металів», - пояснюють у Мінекономрозвитку.

Зауважимо, що на сьогодні Міністерство економічного розвитку й торгівлі займається ліцензуванням

- експорту та імпорту дисків для лазерних систем зчитування, матриць;

- імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв;

- імпорту, експорту тютюнових виробів;

- розроблення, виготовлення, реалізація, ремонт, модернізація та утилізація озброєння, військової техніки, військової зброї і боєприпасів до неї.