АМКУ: уряд має змінити склад наглядових рад держбанків

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет рекомендував Міністерству фінансів переглянути склади наглядових рад державних банків. Про це йдеться в рекомендації АМКУ, пише агентство «ЛігаБізнесІнформ».

В Антимонопольному комітеті зауважили, що наявність в різних наглядових радах держбанків одних і тих же представників держави може спотворювати конкуренцію на ринку банківських послуг.

"З метою недопущення спотворення конкуренції на ринку банківських послуг, прийняти заходи по забезпеченню умов призначення голів та членів наглядових рад державного банку і банку з державною часткою, що унеможливлюють виконання ними узгодженої поведінки або вирішального впливу на ринок", - йдеться в документі.

АМКУ вказує на те, що наразі в кожному з чотирьох держбанків - ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку - є члени наглядових рад трьох інших держбанків. Крім того глава наглядової ради Ощадбанку є також головою наглядової ради Укрексімбанку [йдеться про Романа Гребу, - Finbalance].

"Ринкове становище банків держсектора і одночасне заняття одними і тими ж особами посад в органах управління декількох таких банків може мати негативний вплив на конкуренцію на ринку банківських послуг", - заявили у відомстві.

В АМКУ також нагадали, що його рекомендації є обов`язковими і про їх результати слід повідомити в 30-денний термін.

Як відомо, перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова та екс-заступник міністра фінансів Артем Шевальов входять у наглядову раду і Приватбанку, і Укрексімбанку, і Ощадбанку, і Укргазбанку; В’ячеслав Волошин, Олег Паракуда, Тамара Смовженко – і Укрексімбанку, і Ощадбанку.