НБУ: "Марфін Банк" купують одеські бізнесмени та кіпріот

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет повідомив, що надав дозвіл компанії «Saggarco Limited» (м. Нікосія, Кіпр) на придбання акцій ПАТ «Марфін Банк» (м. Чорноморськ, Одеська обл.), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії.

Як пишуть "Українські новини", прес-служба НБУ заявила, що купити "Марфін" мають намір головний інвестиційний директор компанії Argo Group Андреас Ріалас і одеські бізнесмени Михайло Партікевич таІгор Згуров. Як зауважується, НБУ розглядає пакети документів для узгодження опосередкованої істотної участі (через компанію Saggarco Limited) у розмірі 99,91% Марфін Банку від громадян України Михайла Партікевича, Ігоря Згурова, і від кіпріота Андреаса Ріаласа.

Андреас Ріалас є головним інвестиційним директором компанії Argo Group. Argo була заснована в 2000 році, коли відкрила офіси в Лондоні й на Кіпрі. До складу групи входить фонд Argo Real Estate Opportunities Fund, що має офіси в Румунії й Україні. В Україні Argo Real Estate Opportunities Fund є девелопером ТРЦ Riviera Shopping City в Одесі.

Ігор Згуров є членом правління компанії "Одесагаз", Михайло Партікевич разом з "Одесагаз" є співзасновником компанії "Підприємство із закупівлі й реалізації газу "Одесагаз". За даними ЗМІ, Партікевич є бізнес-партнером Ігоря Згурова, Ігоря Буркинського й президента "Одесагазу" Ігоря Учителя.

За даними НБУ, 99,9% акцій «Марфін Банку» належать Cyprus Popular Bank Public Co LTD, 81,5% акцій якого в свою чергу контролюються Міністерством фінансів Кіпру.

На 01.01.2017 «Марфін Банк» займав 30-е місце в банківській системі за обсягом активів (3,54 млрд грн), у т.ч. кредитний портфель юросіб – 923 млн грн, фізосіб – 505,6 млн грн, портфель цінних паперів на продаж – 492 млн грн, обсяг цінних паперів до погашення – 450,6 млн грн. Обсяг вкладів юросіб – 1,69 млрд грн, фізосіб – 1,42 млрд грн.

За підсумками 2016 року «Марфін Банк» звітував про збиток 5,3 млн грн, у 2015 році – 113 млн грн, у 2014 році – 245 млн грн.