НБУ: "Марфін Банк" купують одеські бізнесмени та кіпріот

10.05.2017, 13:00

Антимонопольний комітет повідомив, що надав дозвіл компанії «Saggarco Limited» (м. Нікосія, Кіпр) на придбання акцій ПАТ «Марфін Банк» (м. Чорноморськ, Одеська обл.), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії.

Як пишуть "Українські новини", прес-служба НБУ заявила, що купити "Марфін" мають намір головний інвестиційний директор компанії Argo Group Андреас Ріалас і одеські бізнесмени Михайло Партікевич таІгор Згуров. Як зауважується, НБУ розглядає пакети документів для узгодження опосередкованої істотної участі (через компанію Saggarco Limited) у розмірі 99,91% Марфін Банку від громадян України Михайла Партікевича, Ігоря Згурова, і від кіпріота Андреаса Ріаласа.

Андреас Ріалас є головним інвестиційним директором компанії Argo Group. Argo була заснована в 2000 році, коли відкрила офіси в Лондоні й на Кіпрі. До складу групи входить фонд Argo Real Estate Opportunities Fund, що має офіси в Румунії й Україні. В Україні Argo Real Estate Opportunities Fund є девелопером ТРЦ Riviera Shopping City в Одесі.

Ігор Згуров є членом правління компанії "Одесагаз", Михайло Партікевич разом з "Одесагаз" є співзасновником компанії "Підприємство із закупівлі й реалізації газу "Одесагаз". За даними ЗМІ, Партікевич є бізнес-партнером Ігоря Згурова, Ігоря Буркинського й президента "Одесагазу" Ігоря Учителя.

За даними НБУ, 99,9% акцій «Марфін Банку» належать Cyprus Popular Bank Public Co LTD, 81,5% акцій якого в свою чергу контролюються Міністерством фінансів Кіпру.

На 01.01.2017 «Марфін Банк» займав 30-е місце в банківській системі за обсягом активів (3,54 млрд грн), у т.ч. кредитний портфель юросіб – 923 млн грн, фізосіб – 505,6 млн грн, портфель цінних паперів на продаж – 492 млн грн, обсяг цінних паперів до погашення – 450,6 млн грн. Обсяг вкладів юросіб – 1,69 млрд грн, фізосіб – 1,42 млрд грн.

За підсумками 2016 року «Марфін Банк» звітував про збиток 5,3 млн грн, у 2015 році – 113 млн грн, у 2014 році – 245 млн грн.