"А-Банк" Суркісів судиться з НБУ і ФГВФО через націоналізацію Приватбанку

07.01.2017, 09:00

27 грудня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження у справі за позовом «А-Банку» до НБУ, Фонду гарантування й тимчасового адміністратора Приватбанку про визнання протиправним та часткове скасування рішення №105 від 13.12.2016 та наказу №22 від 20.12.2016. Про що саме йшлося у відповідних документах, в ухвалі суду не уточнюється.

Разом з тим, судячи з ідентичного позову ТОВ "ФК "Динамо" Київ", можна припустити, що йдеться про визнання "А-Банку" пов`язаною з Приватбанком особою та списання його коштів у Приватбанку в рамках процесу націоналізації.

Довідково

За даними НБУ, брати Ігор та Григорій Суркіси, а також їх доньки є кінцевими бенефіціарами «А-Банку».

20 грудня (тобто на наступний день після націоналізації Приватбанку) глава НБУ Валерія Гонтарева в ефірі телеканалу ICTV заявила таке з приводу «А-Банку»: «А-Банк – невеликий банк, але він пов’язаний з акціонерами Приватбанку. Зараз ніяких планів немає [щодо А-банку], він достатньо капіталізований. Він пов’язана особа до Приватбанку – це так. Ми покаже, яким чином [пов’язаний]. У нас є інформація. Ми покажемо громадянам, яким чином».

Звернемо увагу, що за даними телеканалу "1+1", Ігор Суркіс - його міноритарний акціонер (мажоритарій - Ігор Коломойський). Гендиректор "1+1 медіа" Олександр Ткаченко заявляв, що "1+1" не має боргових зобов`язань перед Приватбанком.

19-21 грудня Фонд гарантування збільшив статутний капітал Приватбанку на 29,4 млрд грн (до 50,7 млрд грн) – за рахунок примусової конвертації в акції банку вкладів пов’язаних осіб та необтяжених зобов’язань Приватбанку перед юр- та фізособами, що не пов’язані з банком (крім коштів за поточними та депозитними рахунками таких осіб). Це було зроблено відповідно до статті 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Після завершення вказаної операції (т.зв. bail-in) Мінфін викупив Приватбанк у Фонду гарантування за 1 грн та «залив» у статутний капітал банку 107 млрд грн (додатковий випуск акцій на вказану суму був оплачений держоблігаціями).

За офіційними й неофіційними даними, під вказану «роздачу» на мільярди гривень, крім держателівєврооблігацій Приватбанку, американської корпорації Cargill, потрапили в т.ч. брати Суркіси (вважається, що завдяки зв`язкам у владі, мають значний вплив на сьогодні, зокрема, в енергетичній сфері). 

Як писала газета «Дзеркало тижня. Україна», НБУ класифікував кошти їхніх структур як вклади пов’язаних осіб. «Сума їхніх [братів Суркісів] "кіпрських" втрат у результаті цієї операції перевищила 200 млн дол. і загалом (з урахуванням внутрішньоукраїнських вкладень) може досягати майже 300 млн (або близько 8 млрд грн в еквіваленті). Навряд чи ці панове мають намір змиритися із втратою левової частки свого багатства, отже, непрості розбірки в міжнародних судах українська держава напевно матиме й по цій лінії», - констатувало ДТ.

P.S. "А-Банк" у своїй звітності за ІІІ квартал-2016 повідомляв, що розміщує кошти на кореспондентських рахунках "у системному банку України, залишок за якими не знижується, тобто за своєю суттю зазначені операції є кредитними". "Національний банк зобов’язав ПАТ «А-банк» включити заборгованість за коштами на таких коррахунках до розрахунку нормативів кредитного ризику та забезпечити щомісячне зменшення заборгованості до 01.01.2017», - зауважував "А-Банк".

Про списання коштів ФК "Динамо" (Київ) з рахунків в НБУ див. тут.

Про фінансовий стан "А-Банку" (в т.ч. порушення нормативів НБУ) читайте тут.

Як Приватбанк проігнорував судовий арешт рахунку "Енергомережі", яка вважається нечужою Суркісам, див. тут.

Про ймовірний інтерес Суркісів до приватизації Центренерго читайте тут.

 

comments powered by Disqus