40% населення Донбасу не планує брати участь у парламентських виборах

Все про економіку та фінанси

Станом на червень 2014 року 40% жителів Донбасу не мали наміру брати участь у виборах до Верховної Ради за умови їх проходження наступного тижня. Про це в своїй статті для DT.UA пише директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, академік Елла Лібанова, посилаючись на опитування, проведене групою "Рейтинг".

"Для порівняння: в Харківській області так налаштовані 33% жителів, в Дніпропетровській і Запорізькій - 19%, а в Києві - 10%", - зазначила вона.

Як вважає Елла Лібанова, справа навіть не в тому, що розчаровані жителі Донбасу не підуть на вибори, що помітно знизить легітимність їх результатів, - "неминуче довготривале вогнище незадоволення, в яке буде кому підкидати дрова".

"Потрібно забезпечити максимальну участь жителів Донбасу в прийдешніх парламентських виборах, а для цього повинна бути партія, в якій вони побачать виразників своїх інтересів. Зараз важко сказати, чи є така партія або її потрібно створювати і відповідно вносити зміни до законодавства про вибори, але без адекватного представництва жителів бунтівного регіону у вищому законодавчому органі країни говорити про їх інтеграцію абсолютно безперспективно", - підкреслила академік.