40-60 грн/дол: Коболєв прогнозує девальвацію в разі зниження тарифів на газ

Все про економіку та фінанси

Зниження ціни на газ, яке обіцяють багато кандидатів у президенти під час передвиборної кампанії, неможливе і може закінчиться колапсом всієї фінансової системи України, коли зростання курсу долара неможливо буде спрогнозувати, заявив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, пише УНІАН.

«Будь-який кандидат у президенти, який обіцяє зниження ціни на газ, розуміє, що це закінчиться колапсом всієї фінансової системи, і тоді вже не буде стояти питання ціни газ, тоді вже буде стояти питання курсу долара, чи буде він 40, 50 або 60 гривень, тоді і це (обіцянки знизити ціну на газ) дуже швидко закінчаться», - сказав він.

Коболєв наголосив, що жодного зниження ціни на газ не буде, тому що це нереально і неправильно. «Дешевий газ - це те «намисто» (засіб заманювання), яким нас дуже довго тримали в цій «петлі» і витягали з нас набагато більше грошей, ніж коштувало це «намисто»», - сказав Коболєв.

Нагадаємо, 19 жовтня 2018 року Кабмін підвищив ціну на газ для населення з 1 листопада на 23,5% - до 8550 грн за тисячу кубометрів.

20 листопада уряд оцінив ефект від підвищення цін на газ для населення в 9 млрд грн для державного бюджету на 2019 рік.