4 грудня – останній день дії чинних валютних обмежень, НБУ думає, як їх продовжити

Все про економіку та фінанси

Правління НБУ упродовж поточного тижня розгляне питання про продовження або скасування адміністративних обмежень, встановлених для стабілізації гривні у лютому. Згідно з чинною нормативною базою вони діють до 4 грудня включно, пише УНІАН.

Як повідомили у прес-службі НБУ, остаточне рішення щодо пакету заходів в рамках постанови НБУ №581 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України" ще не прийнято, але питання в будь-якому випадку буде вирішено цього тижня.

Постановою, зокрема, встановлено обов`язкову продажу 75% валютної виручки експортерами та 90-денний контроль розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами.

Документ забороняє дострокове погашення кредитів резидентами нерезидентам, повернення інвестицій і перерахування дивідендів іноземним інвесторам.

Також постанова передбачає узгодження з НБУ заявок на купівлю валюти більше еквівалента 50 тисяч доларів США.

Купівля валюти банками за власними операціями обмежена 0,1% регулятивного капіталу в день, купівля готівкової валюти фізособами – еквівалентом 3 тисяч гривень на день.

Перекази валюти з рахунків обмежені еквівалентом 15 тисяч гривень без підтверджуючих документів та 150 тисяч гривень за наявності підтверджуючих документів.

Видача готівкової гривні через касу та банкомати можлива до 300 тисяч гривень на добу, готівкової валюти - до еквівалента 20 тисяч гривень на добу.

Нагадаємо, як раніше заявляли в НБУ, згідно з чинними домовленостями з МВФ, остаточне скасування запроваджених в Україні валютних обмежень передбачене ближче до кінця 1-го півріччя-2016 року.