4-8 серпня Росія проведе безпрецедентні військові навчання біля кордону з Україною

Все про економіку та фінанси

Росія 4-8 серпня проведе командно-штабні навчання за участю керівництва військово-повітряних сил і протиповітряної оборони Західного і Центрального округів РФ, повідомляє «РБК-Україна».

За словами представника військово-повітряних сил Росії Ігоря Клімова, такі масштабні навчання проводяться вперше, в них візьмуть участь авіація і сили протиповітряної з різних регіонів РФ, в ході навчань здійснять вильоти більше 100 літаків, серед яких винищувачі Су-27, Міг-31, багатофункціональні комплекси Су-34, фронтові бомбардувальники Су-24, вертольоти Мі-8, Мі-24 та Мі 28Н.

Під час маневрів плануються численні вильоти бойової авіації.

При цьому, як наголошується, льотчики будуть застосовувати засоби ураження повітряних та наземних цілей в незнайомих умовах, оскільки перекинуті з інших округів частини не знайомі з полігонами району навчань. Для відпрацювання взаємодії авіації і ППО під час навчань будуть проводитися як електронні, так і реальні пуски зенітних ракет.

Нагадаємо, навесні і влітку 2014 р. Збройні сили Росії провели кілька широкомасштабних «навчань». Вони проходили на тлі загострення внутрішньополітичної ситуації в Україні. Так, в Ростовській області і на Ставропіллі з 29 по 31 липня пройшли триденні льотно-тактичні навчання з бойовими стрільбами, в яких було задіяно понад 30 вертольотів. В ході тренувань екіпажі здійснили бойові пуски некерованих реактивних снарядів по різним цілям і відпрацювали прийоми ураження наземних цілей з 23-мм гармат і 23,7-мм кулеметів.