США відхилили пропозицію Путіна щодо ядерного договору

Все про економіку та фінанси

У п`ятницю Сполучені Штати закликали Росію погодитися на продовження ядерного договору, інакше почнеться «дорога гонка озброєнь», пише zn.ua.

Раніше на цьому тижні в США заявили, що досягли принципової угоди з Росією про продовження нового СНО, але Москва швидко відкинула умови США.

У п`ятницю президент Росії Володимир Путін запропонував продовжити його ще на один рік.

«У мене є пропозиція - продовжити діючу угоду без будь-яких попередніх умов, принаймні, на один рік, щоб мати можливість провести істотні переговори», - сказав Путін на засіданні своєї ради безпеки, згідно із заявою Кремля, передає Reuters.

Але Білий дім поспішив відхилити пропозицію Путіна.

«Сьогоднішнявідповідь президента Путіна про продовження терміну дії нового СНО без заморожування ядерних боєголовок - провал», - сказав радник з національної безпеки Роберт О`Брайен.

О`Брайен сказав, що США запропонували продовжити угоду на один рік «в обмін на обмеження Росією і США всіх ядерних боєголовок на цей період». Він сказав, що це була б «перемога для обох сторін».

Проте, офіційний представник США попередив, що США серйозно ставляться до контролю над озброєннями.

«Ми сподіваємося, що Росія перегляне свою позицію до того, як вибухне дорога гонка озброєнь», - сказав він.

Адміністрація Трампа безуспішно наполягає на тому, щоб її противник, Китай, приєднався до договору, який обмежує Сполучені Штати і Росію 1550 ядерними боєголовками і вичерпується 5 лютого.

Після кількох тижнів переговорів про продовження договору про новий СНО Вашингтон і Москва опинилися в глухому куті щодо умов продовження. Новий договір СНО був підписаний в квітні 2010 року, але набув чинності в лютому 2011 року. Він обмежує кількість стратегічних ядерних боєголовок, ракет і бомбардувальників, які можуть розгорнути Росія і США.